HABERLER

ATLETİZMDE BÜYÜKŞEHİR FARKI


Eskişehir Atletizm İl Temsilciği tarafından düzenlenen Küçükler ve Yıldızlar Kross yarışmalarında Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları başarılı bir mücadele sergileyerek kupalara adeta ambargo koydu.

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü atletizm takımları küçük erkekler 1200 metrede, küçük kızlar 1000 metrede ve yıldız kızlar 1500 metrede şampiyon olurken, 2000 metre yıldız erkeklerde ise gümüş madalya kazandılar.

Küçük erkekler 1200 metre yarışları ferdi sıralamasında Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Ahmet Kelek 4.13’lük derecesi ile şampiyon olurken, yine Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Ferhat Taşdemir gümüş, Hamdullah Akbulut ise bronz madalya kazandılar.     

Küçük kızlar 1000 metre yarışları ferdi sıralamada da ilk üç sırayı elde eden Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları oldu. Şampiyonluğu 3.36’lık derecesi ile Sıla Bayır alırken, Rüveyda Sarıkan gümüş, Hatice Özbek ise bronz madalya kazanarak takım halinde şampiyon oldular.

Yıldız Kızlar 1500 metrede varış çizgisine ilk ulaşan Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü’nden Yeliz Kalava olurken, ikinci D.S.İ Bentspor’dan Esmanur Sipahioğlu, üçüncü Ş.Ali Gaffar Okan O.O’dan Eda Çetin oldu. Kazandığı iyi dereceler ile takım halinde şampiyon olan ise yine Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü oldu.

Günün son yarışlarında ise 2000 metrede yıldız erkekler sahne aldı. Şampiyonluğu Orhangazi İ.H.O.O’dan Hamza Karataş alırken, ikinci Sivrihisar Spor Kulübü’nden Selami Özer, üçüncü ise Tepebaşı Gençlik Spor’dan Bilal Güngör oldu. Takım halinde kazandığı dereceler ile Sivrihisar Spor Kulübü şampiyon olurken, Büyükşehir Gençlik ve Spor gümüş madalya kazandı.

Başarılı sporcularına desteğe gelen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Oğuzhan Özen, kazanılan bu başarıdan dolayı sporcuları ve eğitmenleri tek tek tebrik etti.