HABERLER

BÜYÜKŞEHİR GENÇLİK SPOR KULÜBÜ YILDIZ KIZLAR BASKETBOLDA 2. OLDU


Büyükşehir Gençlik Spor Kulübü Eskişehir Yıldız Kızlar Basketbol Ligi şampiyonluk maçında Gelişim Spor Kulübüne 76-50 yenilerek ikinci oldu. Kendilerinden yaşça büyük rakipleri karşısında ilk yarıda başarılı olamayan Büyükşehir Gençlik Spor Kulübü oyuncuları ikinci yarıda başa baş maç çıkardı.

Eskişehir Yıldız Kızlar Basketbol Ligine ilk kez katılan, Büyükşehir Gençlik Spor Kulübü Yıldız Kızlar takımı kendilerinden yaşça büyük olan rakiplerinin arasından sıyrılarak, ligi ikinci tamamladılar.

Şampiyonluk maçı için Atatürk Spor Salonunda Gelişim Spor Kulübü ile karşılaşan Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü oyuncuları ilk yarıda heyecanları nedeniyle pek fazla varlık gösteremediler. Kendilerinden fizik olarak üstün olan rakiplerine karşı Büyükşehir Gençlik Spor Kulübü Yıldız Kızlar takımı ilk yarıyı 13-43 geride tamamladılar.

İkinci yarıya daha hızlı başlayan Büyükşehir Gençlik Spor Kulübü, aradaki farkı azaltmaya başladı. Büyükşehir Belediyesi Yıldız Kızlar Basketbol takımının oyuncularının bütün gayretlerine rağmen maç Gelişim Spor Kulübünü 76-50 üstünlüğüyle sona erdi.

Kupa töreni öncesi Büyükşehir Gençlik Spor Kulübü basketçileri şampiyonluğu kaçırdıkları için oldukça üzgündü. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Oğuzhan Özen kupa töreninde, şampiyon Gelişim Spor Kulübü ve 2. olan Büyükşehir Gençlik Spor Kulübüne madalya ve kupalarını verdi.