HABERLER

BOZKIRIN ORTASINDA SU BALERİNLERİ YETİŞİYOR


Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübünden Anadolu’da bir ilk

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü yalnızca İstanbul’daki yüzme kulüpleri tarafından yapılan ‘Senkronize Yüzme’ dalında takım kurarak, yarışmalara katılmaya başladı. Türkiye Yüzme Federasyonu Senkronize Yüzme Yunuslar Baraj Yarışmasına katılan 7-10 yaşlarındaki su balerinleri, yabancı hocaların çalıştırdığı 13 İstanbul takımı sporcuları arasında tecrübe kazandılar.

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, İstanbul dışında, Su Balerini takımı kurdu. Bozkırın ortasında optimist ve kano sporlarından sonra Senkronize Yüzme dalında sporcular yetiştiren Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü 18 küçük su baleriniyle en geniş kadroya sahip takım unvanını da elinde bulunduruyor.

Türkiye Yüzme Federasyonu Senkronize Yüzme Yunuslar Baraj Yarışmasına katılan Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları, 13 İstanbul takımından oluşan rakipleriyle yarıştılar. Bir yıl önce 7-10 yaşlarındaki kız çocuklarından oluşturulan Senkronize Yüzme takımı kısa zamanda 3 Yüzme Federasyonunun düzenlediği üç yarışmaya katıldı.

Tozkoparan Yüzme Havuzunda yapılan Yunuslar Baraj yarışmalarında küçük sporcular, yabancı hocaların çalıştırdığı İstanbul takımlarına karşı, iki beşincilik ve bir altıncılık kazandılar. İrem Duru Şimşek Yunuslar 1 kategorisinde beşinci, Yunuslar 4 kategorisinde İrem Karakaya beşinci, Feyza Durceylan altıncı ve Beril Genç yedincilik elde etti.

Eskişehirli çocukların spor dallarında başarılı olması için çalıştıklarını belirten Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Oğuzhan Özen, “Biz bozkırın ortasında yapılamaz denilen spor dallarında oldukça başarılı gençler yetiştirdik. Yetiştirdiğimiz çocuklarımızın başarılı olması bizleri gururlandırıyor. İnşallah çok kısa zamanda Olimpiyatlarda Türkiye’yi başarıyla temsil edecekler ve milletimizi de gururlandıracaklar” dedi.