HABERLER

BÜYÜKŞEHİR GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ 28 MADALYA TOPLADI


Kano Durgunsu Türkiye Kupası Sapanca’da yapıldı.

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü kanocuları, Sapanca Gölünde yapılan, 22 takımın katıldığı Kano Durgunsu Türkiye Kupası yarışmalarından 28 madalya ile dönüyorlar.

Kano Durgunsu Türkiye Kupasına katılan, Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü, 22 takımın katıldığı yarışmalarda 28 madalya toplayarak, büyük bir başarıya imza attı. K4 dalında Genç Erkek ve Yıldız Erkek takımları Türkiye 2.liğini kazanırken, Yıldız Kızlar takımı 3. oldu.

Eskişehir’de kano sporuna Türkiye çapında gençleri yetiştiren, Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü geçtiğimiz hafta sonu Sapanca Gölü’nde 22 takımın yarıştığı Türkiye Kano Federasyonu’nun düzenlediği, Durgunsu Türkiye Kupası yarışmalarına katıldı. Büyük Erkek, Genç Erkek, Yıldız Kız ve Yıldız Erkek kategorilerinde toplam 18 kanocuyla katılan Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü, K2 ve K4 dalında 28 madalya kazandı.

Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları, Büyük Erkek ve Genç Erkeklerde, üç elemeyi geçerek finalde yarıştılar. Başarılı kanocular K4 dalında yapılan takım yarışmalarında, Genç Erkek ve Yıldız Erkek takımları Türkiye ikincisi olurken, Yıldız Kızlar takımı üçüncü olarak, kürsüye çıkmaya hak kazandılar.

Eskişehir’de Su Sporları dalında başarılı sporcular yetiştirilmesini isteyen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, kanocuların Sapanca’daki Durgunsu Türkiye Kupasında büyük bir başarıya imza attıklarını belirterek, “28 madalya alarak, bizi gururlandırdıkları için hepsini alınlarından öpüyorum“ dedi.