HABERLER

BÜYÜKŞEHİR GELECEĞİN KANOCULARINI VE YELKENCİLERİNİ YETİŞTİRİYOR


Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübünün birlikte düzenlediği, Yaz Spor Okulları’nda geleceğin kanocuları ve yelkencileri yetiştiriliyor. Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkındaki Coşkun Halıcı Su Sporları Merkezindeki kurslara kanoda 45, yelkende ise 36 çocuklar katılıyor. Karada temel eğitimlerini bitiren çocuklar kanoları ve yelkenleri suya indirdiler.

Büyükşehir Belediyesi’nin her yaz düzenlediği "Yaz Spor Okulları" eğitimlerine aralıksız devam ediyor. Yaz Spor Okulunda kano ve yelken sporuna karşı büyük bir ilgi var. Geleceğin sporcularının yetiştirilmeye çalışıldığı kano ve yelken kurslarına katılan çocuklar karadaki temel eğitimi tamamladılar.

Kano ve yelken kursları Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkındaki Coşkun Halıcı Su Sporları Merkezinde haftanın 6 günü devam ediyor. Tecrübeli çalıştırıcıların ders verdiği kano sporu kurslarına 9-14 yaş grubu 45 öğrenci katılıyor. Kanoda, "Temel Denge Eğitimi", "Kürek Teknik Eğitimi" ve kano hakkında bilgi alan çocuklar, profesyonel yarış kanolarla su eğitimine başladılar.

Yelken sporu kurslarında 36 öğrenci eğitim alıyor. Kara eğitimlerini bitiren öğrenciler, yelken sporunda belirli noktalara gelmek için her gün 16.00-19.00 saatleri arasında hırsla çalışıyorlar. Yelkende Temmuz ayı kurslarına şimdiye kadar 60 çocuk kayıt yaptırdı.

Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Oğuzhan Özen, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in Eskişehir’de su sporlarına önem vererek, çocukların ve gençlerin su sporlarına ilgilerini artırmak, beden ve ruh sağlıklarını korumalarını ve geliştirmelerini istediğini belirterek, "Amacımız okulları tatile giren çocuklarımızın, zamanlarını verimli ve sağlıklı geçirerek, özgüvenlerini geliştirmek ve spor dallarında iyi derecelere ulaşmalarını sağlamaktır" dedi.