HABERLER

BİR GÜMÜŞ, BİR BRONZ MADALYA


Turkcell Küçükler Atletizm finallerinde Büyükşehir’in başarısı

Atletizm Federasyonunun Turkcell’in sponsorluğunda gerçekleştirdiği, Turkcell Küçükler Atletizm Festivali Finalleri İzmir’de yapıldı. Çeyrek ve yarı finallerde 1. olarak finallere çıkan, Eskişehir Büyükşehir Küçükler Atletizm takımı zorlu rakiplerle yarıştığı finallerde, 5x80 metre bayrak yarışında üçüncü, yüksek atlamada ikinci oldu.

Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Küçükler Atletizm Takımı, Turkcell Küçükler Atletizm Festivali Finallerinden başarıyla döndü. Çeyrek final ve yarı finallerde grubunda birinci olan Küçükler Atletizm Takımı başarıya doymuyor.

İzmir’de Türkiye Atletizm Federasyonu bünyesinde düzenlenen Turkcell Küçükler Atletizm Festivali Finallerinde, gruplarından çıkan 16 takım yarıştı. Büyükşehir  Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları, genel klasmanda 5. oldular. Küçük atletler 5x80 metre bayrak yarışında ise Asude Esen, Yeliz Kalava, Seda Arslan, Zeynep Çaylak ve Zeynep İpoğlu’ndan oluşan takım üçüncü oldu. Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübünden Zeynep Çıplak yüksek atlama dalında ikinci olarak, bir kez daha kürsüye çıktı.

Küçük atletlerin çok başarılı bir sezon geçirdiğini vurgulayan Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Oğuzhan Özen, “Küçük sporcularımızı kutluyorum. Onlarda gördüğümüz başarılı olma potansiyelini desteklemeye devam edeceğiz. Amacımız, Eskişehir’in ismini sporda en iyi yerlere getirecek sporcular yetiştirmektir” dedi.