HABERLER

BÜYÜKŞEHİR BASKETBOLDA ESKİŞEHİR İL BİRİNCİSİ


Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü başarılarına bir yenisini ekledi. Son olarak Minik Kızlar Basketbol Takımı namağlup birinci olarak sezonu tamamladı.

Büyükşehir Gençlik ve Spor kulübü alt yapının meyvelerini topluyor. Amatör spor branşlarında elde ettiği başarılı sonuçlar ile ismini duyuran Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü son olarak 2014- 2015 sezonu Minik Kızlar Basketbol Eskişehir İl birincisi oldu.

İlk kez katıldıkları turnuvada büyük başarı gösteren Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Minik Kızlar Basketbol takımı çift devreli ve lig usulü oynanan turnuvada namaglup olarak şampiyon oldular. Elde ettikleri büyük başarı ile Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Minik Kızlar Basketbol takımı 24 – 28  Haziran tarihlerinde Çanakkale’de düzenlenecek olan Türkiye’nin tüm illerinden il birincilerinin katılacağı Minikler Şenliği’ne katılmaya hak kazandı.

Şampiyon takımın kupa ve madalyalarını veren Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Sportif Koordinatörü Ayhan Eriş “ Kısa bir süre içerisinde büyük bir başarıya imza atan tüm sporcularımızı ve antrenörlerimizi tebrik ediyorum. Önümüzdeki sezon için çalışmalarımızı yaz boyunca sürdüreceğiz ” dedi.

Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Oğuzhan Özen tüm sporcuları tebrik ederek “Bütün çocuklar basketbol oynayacak sloganı ile kısa bir süre önce faaliyetlerine başlayan Basketbol takımımız bugün çok büyük bir başarıya imza attı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’in direktifleri ile kurulan takımımızda basketbol oynamak istiyorum diyerek gelen hiçbir çocuğumuzu geri çevirmiyoruz. Basketbol altyapısının en temel amacı spor etiğine, ahlakına uygun sporcular yetiştirmek olacaktır. Amacımız sporcudan önce topluma faydalı birer birey yetiştirebilmektir. Bugün kazanılan başarıda emeği geçen tüm sporcularımızı antrenörlerimizi ve ailelerini tebrik ediyorum ”dedi.