HABERLER

BÜYÜKŞEHİR’İN ENGELSİZ SPORCULARINDAN BÜYÜK BAŞARI


25-27 Ocak tarihleri arasında Aksaray’da düzenlenen Bedensel Engelliler Türkiye Şampiyonası’nda Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları büyük bir başarıya imza atarak 19 madalya ile şehre döndü.

Spora ve sporcuya yaptığı yatırımlar ile amatör branşlarda birçok başarıya imza atan Büyükşehir Belediyesi, son olarak hafta sonu Aksaray’da düzenlenen Bedensel Engelliler Türkiye Şampiyonası’nda 6 sporcusu ile 19 madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Büyük heyecana sahne olan yarışlarda Mehmet Bakır Eğilmez 3 altın 1 gümüş, Ömer Faruk Ulu 2 gümüş, 3 bronz, Sümeyye Boyacı 3 altın, 1 gümüş, Baran Doruk Yılmaz 1 gümüş, Sinem Ateş 2 bronz, Ömer Onur İnci 2 altın, 1 gümüş kazanarak Eskişehir’i başarıyla temsil ettiler.

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen de yarışlar sonunda sosyal medyada yaptığı paylaşım ile sporcularını kutladı. Büyükerşen paylaşımında “Aksaray’da düzenlenen Bedensel Engelliler Yüzme Türkiye Şampiyonası’nda Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübümüzün 6 sporcusu 19 madalya kazanarak bizlere büyük bir gurur yaşatmıştır. Tüm sporcularımızı kutluyor, gözlerinden öpüyorum” dedi.