HABERLER

OLİMPİK UMUTLAR ESKİŞEHİR’DE YARIŞTI


OLİMPİK UMUTLAR ESKİŞEHİR’DE YARIŞTI

Türkiye Kano Federasyonu ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Olimpik Umutlar Durgunsu Kano Yarışları Sarısungur Göleti’nde düzenlendi. Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı’nın da yakından takip ettiği yarışlarda geleceğin umutlarının mücadelesi nefes kesti.
Su sporlarında ulusal ve uluslararası yarışmalara ev sahipliği yapan Eskişehir’de hafta sonunda Olimpik Umutlar Durgunsu Kano Yarışları düzenlendi. 10-16 yaş arasında sporcuların kıyasıya mücadele ettiği yarışlara 8 ilden yaklaşık 150 sporcu katıldı. 1000 metre, 500 metre ve 200 metrede yarışan sporcuların mücadelesini Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı ve sporcu aileleri yakından takip etti.
Ödül töreni öncesi konuşan Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, ülkemizi uluslararası yarışlarda başarıyla temsil edecek geleceğin umutları için Olimpik Umutlar yarışlarının büyük öneme sahip olduğunu belirtti. Kabakçı “Su sporlarında ülkemizin başarıyla temsil edilmesi adına genç sporcularımıza büyük önem veriyoruz. Bu turnuvada da bizlere büyük destek olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen ve ekibine yürekten teşekkür ediyorum. Daha önce defalarca söyledim yine dile getiriyorum. Sarısungur durgun su sporlarına çok uygun bir yer. Kano Federasyonu olarak da milli takımımızın kamp yapacağı yeri Eskişehir olarak belirledik” dedi.
Yarışan tüm sporcuları kutlayan Başkan Büyükerşen ise amatör spora ve sporculara her zaman destek olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini ifade etti.
Yarışlar sonucunda yıldız erkekler kategorisinde Bursa Büyükşehir Belediyesi birinci, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ikinci ve Adana Gençlik ve Spor Kulübü üçüncü oldu. Yıldız kadınlarda ise Adana Gençlik ve Spor Kulübü şampiyon olurken, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ikinci, Bursa Büyükşehir Belediyesi de üçüncü oldu.
Bursa Büyükşehir Belediyesi minik erkekler ve kadınlarda da şampiyonluk kupasına ulaştı.