HABERLER

BÜYÜKŞEHİR SPORCUSUNDAN PARALİMPİK OYUNLARINDA BÜYÜK BAŞARI


Büyükşehir Belediyesi amatör sporlara verdiği destek ile Eskişehir’den başarılı sporcular yetiştirmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün Milli Takımlara gönderdiği sporcular, uluslararası yarışlarda Türkiye’yi başarılı bir şekilde temsil ediyor. Son olarak Gençler Paralimpik Avrupa Şampiyonası’nda Eskişehirli Sümeyye Boyacı 1 gümüş 1 bronz madalya ile büyük bir başarıya imza attı.

İtalya’nın Verona kentinde düzenlenen Gençler Paralimpik Avrupa Şampiyonası’nda yüzme branşında Büyükşehir Genlik ve Spor Kulübü sporcusu Sümeyye Boyacı, 1 gümüş ve 1 bronz madalya ile Eskişehir’e büyük bir gurur yaşattı. Serbest stilde bronz madalya kazanan Boyacı, sırt üstü yarışlarda ise gümüş madalya alarak bayrağımızı göndere çektirdi.

Sümeyye Boyacı’yı aldığı başarılı sonuçlardan sonra tebrik eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise amatör sporlara verdikleri desteğin meyvelerini vermeye başladığını ifade etti. Büyükerşen “Kentpark’ta Şampiyonlar Bu Havuzdan Çıkar diyerek hizmete sunduğumuz kapalı yüzme havuzumuzda büyük emekler vererek çalışan çocuklarımız uluslar arası yarışlarda hem Eskişehir’i hem de ülkemizi en güzel şekilde temsil ediyorlar. Son olarak Paralimpik Oyunlar’dan 2 madalya ile dönen sevgili Sümeyye, bizlere büyük bir gurur yaşattı. 10 paralimpik sporcumuzdan 3 tanesini milli takıma gönderdik. İnanıyorum ki önümüzdeki yıllarda bu sayı daha da artacak ve 2020 Olimpiyat Oyunlarından da sporcularımız madalya ile döneceklerdir. Sporcumuz Sümeyye’yi, ailesini ve antrenörlerini yürekten kutluyorum” dedi.

Sümeyye Boyacı’nın antrenörü Mehmet Bayrak ise Büyükşehir Belediyesi’nin büyük destekleri ile çok iyi şartlarda bu yarışlara hazırlandıklarını ifade ederek, çalışmalara devam ederek Türkiye için Eskişehir’den çok başarılı milli sporcular çıkaracaklarını belirtti.