HABERLER

SARISUNGUR’DA KÜREKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU İÇİN ÇEKİLDİ


Türkiye Kano Federasyonu ve Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kano Türkiye Şampiyonası üçüncü gününde birbirinden heyecanlı 200 metre yarışları ile sona erdi.

Türkiye Kano Federasyonu faaliyet programında yer alan ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği Kano Türkiye Şampiyonası’nın son gününde 200 metre yarışları gerçekleştirildi. Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen yaklaşık 250 sporcunun dereceye girebilmek için kürek çektiği yarışlarda, izleyenler yarışları heyecanla takip etti.

Sarısungur Göletinde üç gün boyunca devam eden yarışların ilk gününde 1000 metre, ikinci gününde 500 metre ve final gününde ise 200 metre yarışları gerçekleştirildi. Yarışların sonunda düzenlenen tören ile dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

Yarışlarda gösterdiği mücadele ile toplamda 21 madalya kazanan Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları da şampiyonada büyük bir başarı elde etti.

Ödül töreninde konuşan Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, su sporlarına verdiği destekten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür etti.. Kabakçı “Türkiye Kupası’nın ardından sezonun son yarışlarını da Eskişehir’de gerçekleştirdik. Türkiye’nin dört bir yanından gelen yaklaşık 250 sporcuyu büyük bir misafirperverlik ile karşılayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne yürekten teşekkür ediyor, yarışmalarda başarı gösteren tüm sporcularımızı kutluyorum” dedi.

Konuşmaların ardından başarılı sporculara madalyaları verildi ve hatıra fotoğrafı çektirildi.