HABERLER

ZAFER KUPASI LASER YARIŞLARI İLE SONA ERDİ


Büyükşehir Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği 30 Ağustos Zafer Kupası, Sarısungur Göletinde ilk defa gerçekleştirilen ‘Laser Yarışları’ ile sona erdi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve Sazova’da optimist yarışları ile başlayan turnuva, Sarısungur Göletinde Laser Yarışları ile devam etti. Su sporlarının merkezi haline gelen Sarısungur Göleti ilk kez Laser yarışlarına ev sahipliği yaptı.

Birbirinden heyecanlı geçen yarışlar sonunda Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Aydın Ünlüce’nin de katıldığı tören ile tüm katılımcılara sertifikaları verildi. Ünlüce yaptığı konuşmada “Büyükşehir Belediyemizin hizmete sunduğu Sarısungur Göleti artık Türkiye’de durgunsu sporlarının cazibe merkezi haline gelmiş durumda. Ulusal ve uluslararası yarışların yanı sıra 30 Ağustos gibi özel günlerde de belediyemiz tarafından düzenlenen etkinliklerle Eskişehirli hemşerilerimiz bu gölette birbirinden heyecanlı mücadeleler gerçekleştiriyorlar. 30 Ağustos Zafer Bayramının coşkusunu burada bizler ile birlikte yaşayan tüm sporculara teşekkür ediyorum” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’nin yaz okullarında laser eğitimi alan genç kursiyerlerin damga vurduğu yarışlarda Merve Acar şampiyonluk kupasını kazanırken, Özel Yılmazel ikinci, Sena Güre ise üçüncü oldu.