HABERLER

ATATÜRK ÇOCUKLARI OPTİMİSTTE ZAFER KUPASI İÇİN YARIŞTI


Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 30 Ağustos Zafer Kupası’nda 15 küçük sporcu, kıyasıya yarışırken kürsüye birlikte çıkarak, ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk tişörtleriyle Zafer Bayramının coşkusunu yaşadılar.

Yaz Spor Okullarında optimist eğitimi alan çocuklar, küçük yaşta 30 Ağustos Zafer Kupası için yarıştılar. Yelkenlerine doldurdukları rüzgarla sportmence yarışan küçüklerin yarışmasını aileleri ve Eskişehirliler büyük bir ilgiyle izlediler.

Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı, Coşkun Halıcı Su Sporları Merkezinde gerçekleşen 30 Ağustos Zafer Kupası optimist yarışlarında küçük sporcular, önce eleme turlarında birinci olmak için mücadele ettiler. Finalde yarışan dört küçük optimistçinin bitiş noktasına varmak için yaptıkları yarış kendilerini izleyen ailelerini de heyecanlandırdı.

Yarışmayı Mehmet Can Özel birinci, Salih Ömer Şişman ikinci ve Ege Bingöl üçüncü olarak bitirdi. Zafer Kupası ödül töreninde Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Aydın Ünlüce bir konuşma yaparak, yarışmaya katılan tüm çocukları ve ailelerini kutladı. Kupalarını ve madalyalarını alan yarışmacılar, arkadaşlarını çağırarak, kürsüyü birlikte paylaştı. Kürsüde birlikte poz veren sporcular Atatürk tişörtleriyle ellerindeki Türk bayraklarını İzmir Marşı eşliğinde sallayarak, 30 Ağustos Zafer Bayramının coşkusunu ve mutluluğunu yaşattılar.

Yarışmayı birinci bitiren Mehmet Can Özel, üçüncülük beklediğini belirtirken, yarışmayı üçüncü bitiren Ege Bingöl, çok çalışarak önümüzdeki yıl birinci olacağını söyledi. Zafer Kupası’nın en küçük yarışmacısı Can Urcan ise yarışmanın çok güzel bir mutluluk olduğunu ifade etti.