HABERLER

KENTPARK’TA YÜZMEYE BÜYÜK İLGİ


Eskişehirliler yüzme sporuna büyük ilgi gösteriyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmet veren Kentpark Kapalı Yüzme Havuzunda yüzme eğitimleri ve antrenmanlar aralıksız devam ediyor. Ayrıca Kentpark Açık Yüzme Havuzu’nda ise sıcak yaz günlerinde serinlemek isteyen Eskişehirliler, yarı olimpik koşullarda yüzmenin ayrıcalığını yaşıyor.

Yediden yetmişe farklı yaş ve meslek gruplarından herkese hizmet veren ve temiz havuz sertifikasına sahip olan Büyükşehir Belediyesi Yüzme Havuzlarında yaz dönemi yoğun geçiyor.

Yaz spor okullarının açılması ile küçük yaş gruplarının yüzmeyi öğrenerek spor yaptığı havuzda, kadınlar ve erkekler için de ayrı saatlerde gerçekleşen seanslarla, herkesin havuzdan faydalanması sağlanıyor. Uzman yüzme antrenörleri eşliğinde gerçekleşen eğitimlerde, vatandaşlara sağlıklı bir ortamda hizmet sunuyor.

Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcularının da faydalandığı havuzda genç ve minik sporcular Türkiye genelinde Eskişehir’i başarılı şekilde temsil etmek için çalışmalarını bu merkezde gerçekleştiriyor. ‘Şampiyonlar Bu Havuzdan Çıkar’ sloganı ile yarışmalara hazırlanan kulüplü gençler şampiyonalara hazırlanıyorlar.

Havuzdan toplamda 1750 kişinin faydalandığını belirten havuz yetkilileri, havuzda engelli vatandaşlar için de özel saatler ayrıldığını ifade ettiler. Sadece yüzme öğrenmek isteyenleri değil, yüzme bilip de spor yapmak isteyen kişileri de havuza beklediklerini ifade eden yetkililer, vatandaşların 0222 237 27 12’yi arayarak havuzun çalışma saatleri ve fiyatları hakkında bilgi alabileceklerini belirttiler.